Noc Kulturalna w Częstochowie

Koncerty, warsztaty, wystawy, seanse filmowe. Na wszystkich, którzy zaopatrzą się w karnet, czeka około stu wydarzeń. Noc Kulturalna odbędzie się najbliższą sobotę.

Impreza jest przeznaczona dla dorosłych i dla dzieci, rodziców z dziećmi, seniorów, osób zainteresowanych wydarzeniami większymi lub kameralnymi. Noc Kulturalna w Częstochowie odbędzie się 7 września.

Jak zapowiada Urząd Miasta, w programie znajdzie się m.in. ”Zaczarowany koń”, czyli przedpremierowy koncert piosenek z lat 50. XX w. Wystąpi sekstet jednego z nestorów polskiego jazzu – Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Będzie także można wybrać się na koncerty Kasi Lins, Vincenta Grotesque, zespołów Santabarbara, Early Birds, Wedding Time Quartet czy wokalisty i producenta ukrywającego się pod pseudonimem Bohater. Łódzki duet Fisherhoyz przygotuje taperkę, czyli muzykę na żywo, do radzieckiego dokumentu ”Człowiek z kamerą filmową”. Zaplanowano maraton filmów Jima Jarmuscha czy warsztaty dubbingu.

Nie zabraknie okazji do zdobywania nowych umiejętności. W programie znalazły się m.in. warsztaty linorytu, warsztaty tworzenia matryc drukarskich tą samą techniką czy warsztaty rękodzielnicze z Kołem Gospodyń Wiejskich ”Rudniczanki”. W Galerii Relax przygotowano działania performatywne. Będzie można zajrzeć np. na wystawę ”In the land of gods and monsters” Maćka Mastalerza, finisaż wystawy ”Ku gwiazdom” czy wystawę sztuki ulicznej ”Kulturalny Złowiek 2”. Odbędzie się pokaz sztuczek ulicznych, bębniarski flashmob, podczas którego zabrzmi Pieśń Nocy Kulturalnej, czy Jam Session Graffiti, czyli tworzenie sztuki ulicznej na żywo.

Karnet upoważniający do wstępu na wszystkie wydarzenia 16. Nocy Kulturalnej kosztuje w tym roku 17 zł. Karnety są dostępne w siedzibie OPK ”Gaude Mater” przy ul. Dąbrowskiego 1 i będzie je tam można nabyć także w trakcie imprezy. W przypadku zakupu online należy pamiętać, aby zdobyć uprawniającą do wstępu opaskę.

KR
Fot.: Urząd Miasta Częstochowy / Marcin Szczygieł

Więcej: 16. Noc Kulturalna
Więcej: kupno karnetu przez internet

[huge_it_slider id=”1″]

 

Miejska TV