Prezes częstochowskiej fundacji nominowany do nagrody im. Księdza Jana Kaczkowskiego

Założyciel i Prezes Fundacji Oczami Brata Paweł Bilski otrzymał nominację do nagrody im. Księdza Jana Kaczkowskiego za całokształt działań na rzecz drugiego człowieka.

Fundację im. Księdza Jana Kaczkowskiego przyznaje nagrodę, której celem jest wyróżnienie wyjątkowych ludzi, odważnie i bezkompromisowo walczących o godność, równość i personalistyczne podejście do drugiego człowieka. – Mówi się o nich, że to siłacze o wielkich sercach, złoci ludzie. Żyją obok nas, zmieniając świat na lepsze. Chociaż widzialni, często niezauważani. Działają wbrew logice, czasowi i prawom fizyki. Nie widzą przeszkód, choć ich uważne oczy dostrzegają potrzeby drugiego człowieka. Wyruszamy, by ich odnaleźć i pokazać światu! – stwierdzają pomysłodawcy. W kapitule nagrody znaleźli się m.in. Helena i Józef Kaczkowscy, prof. Jerzy Stuhr, Katarzyna Olubińska.

[metaslider id=”15291″]

Nominację do wyróżnienia otrzymał Paweł Bilski. Kierowana przez niego częstochowska fundacja przystępuje do największej z dotychczasowych inicjatyw. Planuje zbudować Dom Oczami Brata, przeznaczony dla osób z niepełnosprawnością, których stan zdrowia i choroby uniemożliwią samodzielne funkcjonowanie. W tym roku podpisano też umowę na realizację kolejnego programu wsparcia dla osób z niepełnosprawnością, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, pn. ”Studium aktywizacji społeczno-zawodowej osób z niepełnosprawnością”. Paweł Bilski jest obecnie uczniem Szkoły Aktorskiej przy Teatrze Jaracza w Olsztynie.

KR
Fot.: Fundacja Oczami Brata

 

Miejska TV