Motocyklista zderzył się z ciężarówką w Herbach

Motocyklista w trakcie wyprzedzania zderzył się z samochodem ciężarowym. Okazało się, że nie był trzeźwy. Tego dnia lublinieccy policjanci zatrzymali w sumie trzy osoby, które kierowały po alkoholu.

5 września po 7:00 rano na ul. Lublinieckiej w Herbach motocyklista wyprzedzał kolumnę pojazdów. Właśnie wtedy doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym renault, który skręcał w lewo. Wstępne badane stanu trzeźwości przeprowadzone na miejscu przez mundurowych wykazało, że 36-latek prowadził hondę w stanie nietrzeźwości.

[metaslider id=”15291″]

W takim przypadku potrzebne będą jeszcze szczegółowe badania. W wyniku zderzenia pojazdów motocyklista odniósł też poważne obrażenia ciała. Został odwieziony do szpitala w Częstochowie, a droga krajowa nr 46 na czas wykonania czynności była zablokowana. Ruch pojazdów musiał odbywać się wytyczonymi objazdami.

Policja organizowała tego samego dnia tzw. kontrolę przesiewową na ul. Witosa w Lublińcu, gdzie funkcjonariusze Wydziału Prewencji zatrzymali kolejnego nietrzeźwego mężczyznę. 46-letni kierowca opla wsiadł za kółko mając w organizmie 1,2 promila alkoholu. Mieszkaniec powiatu lublinieckiego stracił prawo jazdy, a dodatkowo za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Kary nie uniknie również 49-latek zatrzymany 5 września krótko po 17:00 na ul. Spółdzielczej w Gwoździanach. Mężczyzna kierował motorowerem mając w organizmie 0,6 promila.

KR
Fot.: Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Miejska TV