Areszty za pobicie dziewięciu mężczyzn w Starej Hucie

Doszło do awantury podczas pikniku rodzinnego. Ostatecznie czterej mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Kolejny został objęty policyjnym dozorem, a policja nie wyklucza dalszych zatrzymań.

31 sierpnia trakcie pikniku rodzinnego w Starej Hucie w gminie Koziegłowy doszło do awantury. Grupa napastników dopuściła się pobicia dziewięciu mężczyzn, w tym funkcjonariusza zawierciańskiej policji, który w chwili zdarzenia nie był na służbie. Dotychczas zatrzymano w tej sprawie pięć osób, którym grozi do trzech lat więzienia.

Podczas festynu grupa mężczyzn napadła i pobiła uczestników pikniku, a następnie oddaliła się w nieznanym kierunku. W efekcie pokrzywdzeni doznali obrażeń ciała, a jeden z nich musiał zostać odwieziony do szpitala. Podjęte przez kryminalnych czynności doprowadziły do zatrzymania pięciu napastników w wieku od 17 do 38 lat. Wszyscy są mieszkańcami powiatu myszkowskiego. – Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania – poinformowała KPP w Myszkowie.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty pobicia. 9 września myszkowska policja poinformowała o środkach zapobiegawczych, jakie wobec nich zastosowano. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i tymczasowo aresztował cztery osoby, natomiast piątego napastnika prokurator objął policyjnym dozorem i nakazał zgłaszać się w komendzie pięć razy w tygodniu.

Aktualizacja:

Policjanci z Myszkowa zatrzymali kolejnego, szóstego już podejrzanego. Mieszkaniec Pińczyc usłyszał 12 września zarzut pobicia, za co grożą 3 lata więzienia. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Pięć dni w tygodniu musi zgłaszać się w komendzie, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Fot.: Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie

[huge_it_slider id=”1″]

 

Miejska TV