Ciężarówka stanęła w ogniu. Wypadek między Miedźnem a Łobodnem

W powiecie kłobuckim doszło do wypadku na drodze wojewódzkiej. Dla kierowcy wezwano śmigłowiec ratowniczy. Ciężarówka stanęła w płomieniach.

9 września ok. 12:20 doszło do wypadku na drodze wojewódzkiej nr 491, pomiędzy Miedźnem a Łobodnem. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem ciężarowym renault z naczepą, który przewoził piach, z nieustalonej przyczyny zjechał na prawe pobocze. Następnie uderzył w przydrożne drzewo.

Samochód prowadził 68-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego. Jechał w kierunku Częstochowy, bezpośrednio w stronę Łobodna. Po uderzeniu ciężarówka stanęła w płomieniach. Kierowca odniósł obrażenia i jest jedynym pokrzywdzonym w wypadku. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wstępnie zakłada się, że w zdarzeniu nie brał udziału żaden inny pojazd.

Szczegółowy przebieg wypadku ustalą policjanci z drogówki, którzy wykonają oględziny razem z technikiem kryminalistyki. Po zdarzeniu, ok. godz. 13:30, policjanci oraz strażacy pracują na miejscu, a droga jest zablokowana.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Fot.: OSP Miedźno, Pomoc Drogowa Wal-Car Ratownictwo Drogowe

Miejska TV