Dwie kobiety w szpitalu. Wypadki w powiecie kłobuckim

Do dwóch bardzo podobnych zdarzeń doszło w tym samym czasie w powiecie kłobuckim. W obu przypadkach samochody skręcały w lewo, gdy zostały uderzone przez pojazdy jadące za nimi.

5 września między 10:30 a 11:30 doszło w powiecie kłobuckim do dwóch groźnych zdarzeń drogowych. Pierwsze miało miejsce na ul. Częstochowskiej w Przystajni, natomiast drugie również na ul. Częstochowskiej, ale w Waleńczowie, na drodze krajowej nr 43. Podobieństw było więcej, ponieważ w obu przypadkach doszło do uderzenia w pojazdy poprzedzające, które skręcały w lewo.

W Przystajni 50-letni mężczyzna poruszał się terenowym jeppem. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że podczas wyprzedzania najechał na tył osobowego volkswagena, który w tym czasie skręcał w lewo. Kierowała nim 42-letnia kobieta, która z obrażeniami ciała została zabrana do częstochowskiego szpitala. Obie osoby są mieszkańcami powiatu kłobuckiego, a w chwili zdarzenia były trzeźwe.

Bardzo podobnie wyglądało zdarzenie, do którego doszło 40 minut później w Waleńczowie. Policjanci z drogówki ustalili, że kierująca kią najechała na tył peugeota, który również skręcał w lewo. Na skutek zdarzenia 34-letnia kobieta kierująca peugeotem doznała obrażeń ciała i także trafiła do częstochowskiego szpitala. Obie kierujące są mieszkankami powiatu kłobuckiego i w chwili zdarzenia były trzeźwe.

KR
Fot.: Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

[huge_it_slider id=”1″]

 

Miejska TV