Nie ma ofert na dokończenie feralnej części A1

Trwają prace zabezpieczające na odcinku F budowanej w województwie śląskim A1. GDDKiA rozpisała kolejny przetarg na kontynuowanie prac. Nie było ofert.

Ani jedna firma nie chce dokończyć prac przy autostradowej obwodnicy Częstochowy. Po odstąpieniu od umowy z konsorcjum włoskich firm Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szukała sposobu na jak najszybsze dokończenie budowy odcinka F autostrady. Jest to połączenie, które ma odciążyć inne trasy w regionie i przyśpieszyć tranzyt na linii północ-południe.

Wyłoniono wykonawcę prac zabezpieczających, który przeprowadził inwentaryzację robót oraz w lato przystąpił m.in. do układania nawierzchni. Niezależnie od tego urząd ogłosił przetarg dotyczący dokończenia inwestycji. GDDKiA poinformowała, że nie wpłynęła ani jedna propozycja. – Dziś, z powodu braku ofert, unieważniliśmy przetarg nieograniczony pn. ”Kontynuacja robót związanych z budową autostrady A1 na odcinku węzeł Rząsawa – węzeł Blachownia w zakresie oddania do ruchu ciągu głównego autostrady”. Dlatego niezwłocznie podejmiemy działania mające na celu uruchomienie kolejnego postępowania, w trybie ustawy Prawo zamówień publicznych, w celu wyłonienia wykonawcy na realizację tych robót – napisano 6 września w komunikacie.

Prace, których nie obejmuje zakres robót zabezpieczających, są niezbędne do uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Co istotne, Główna Dyrekcja stwierdza, że termin wykonania pozostaje niezmienny. Jest to 15 grudnia bieżącego roku.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Fot.: GDDKiA

Więcej: Kolejny przetarg dotyczący odcinka F autostrady A1. Prace mają zakończyć się w tym roku
Więcej: Znów ruszyły prace przy budowie obwodnicy Częstochowy

[huge_it_slider id=”1″]

 

Miejska TV