W piątek ”Złota Mila” w Częstochowie

Zawody służą popularyzacji sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Zawodnicy zmierzą się w piętnastu biegach w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach.

Tegoroczną edycję częstochowskiego Międzynarodowego Biegu Ulicznego zaplanowano na piątek 13 września na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego. Wystartować mogą osoby indywidualne, także dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Po godz. 14:00 odbędą się biegi główne kobiet i mężczyzn na dwie mile. Zawody zwieńczy bieg integracyjno-rekreacyjny na dystansie jednej mili.

Zawody służą m.in. promocji miasta, a w biegu biorą udział także goście zagraniczni. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 11 września. Dla najlepszych uczestników przewidziano puchary i nagrody rzeczowe oraz finansowe w biegach głównych. Wszyscy startujący otrzymają pamiątkowe medale.

Zgłoszenia do biegu integracyjnego i głównego należy przesyłać za pośrednictwem platformy internetowej. Uczennice i uczniowie szkół podstawowych mogą zgłaszać się poprzez wysłanie mejla na adres: zlota.mila@o2.pl. Bieg organizują Częstochowski Klub Sportowy ”Budowlani”, Urząd Miasta Częstochowy, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Zarząd Miejski Szkolonego Związku Sportowego.

KR
Fot.: Urząd Miasta Częstochowy

Więcej: regulamin ”Złotej Mili”

[huge_it_slider id=”1″]

 

Miejska TV