Z Częstochowy do Rzymu. Wyruszyła pielgrzymka samochodami elektrycznymi

Z Częstochowy do włoskiej stolicy wyruszyła pielgrzymka samochodami elektrycznymi. Przemierzy ponad cztery tysiące kilometrów.

8 września z Jasnej Góry szlakiem europejskich sanktuariów wyruszyła do Watykanu 1. Emobilna Pielgrzymka ”Laudato si”, którą zorganizował Instytut Elektromobilności i Zrównoważonego Transportu Emobi z Katowic. Grupa szesnastu polskich pielgrzymów przemierzy trasę liczącą ponad cztery tysiące kilometrów, przemieszczając się wyłącznie elektrycznymi samochodami. – Finał wyprawy nastąpi 15 września w Rzymie, gdzie weźmiemy udział w modlitwie Anioł Pański z papieżem Franciszkiem na placu św. Piotra – informuje Marcin Piaskowski, prezes Instytutu.

Jednym z celów pielgrzymki jest promowanie programu edukacji ekologicznej opartej na encyklice papieża Franciszka ”Laudato Si”. Pątnicy chcą zwracać uwagę na odpowiedzialność każdego człowieka za zanieczyszczenie środowiska oraz za wspólną dla wszystkich planetę. Pielgrzymka rozpoczęła się od Mszy św. na Jasnej Górze i poświęcenia samochodów przez kustosza Sanktuarium o. Waldemara Pastusiaka. Wyprawa otrzymała specjalne błogosławieństwo papieża Franciszka. Jeden z pojazdów zostanie ofiarowany w prezencie Ojcu Świętemu.

KR
Źródło: BPJG / o. Stanisław Tomoń
Fot.: Biuro Prasowe Jasnej Góry

Trasa będzie wiodła przez 12 europejskich sanktuariów:
– Jasna Góra – Częstochowa
– Klasztor Karmelitów Bosych – Czerna
– Sanktuarium św. Jana Pawła II (Kraków)
– Sanktuarium Svaty Kopecec (Czechy)
– Sanktuarium w Bratysławie (Słowacja)
– Sanktuarium Mariazell (Austria)
– Sanktuarium narodowe Brezje (Słowenia)
– Sanktuarium św. Antoniego (Padwa)
– Sanktuarium Loreto
– Bazylika św. Franciszka (Asyż)
– Bazyliki Papieskie (Rzym)
– Bazylika św. Piotra (Watykan)

[huge_it_slider id=”1″]

 

Miejska TV