W Sosnowcu doszło do kradzieży rozbójniczej pizzy

Przedmiot kradzieży może się wydawać błahy, ale sposób dokonania przestępstwa i przewidziana za nie kara są poważne. Zatrzymanym grozi do 10 lat wiezienia.

Policyjni wywiadowcy z Sosnowca zostali zaalarmowani przez dostawcę pizzy, który po dostarczeniu jedzenia nie otrzymał od zamawiających zapłaty. Kiedy zaczął stanowczo żądać pieniędzy, mężczyźni stali się bardzo agresywni i zaczęli go szarpać. Do tego jeden z nich zagroził, że poszczuje dostawcę psem. Sprawcy towarzyszył sporych rozmiarów amstaff.

Przybyłym na miejsce policjantom pokrzywdzony dokładnie opisał sprawców. Pozwoliło to, mimo że zdążyli się już oddalić z miejsca zdarzenia, na schwytanie mężczyzn. W chwili zatrzymania w plecaku jednego z nich nadal tkwił karton z resztkami pizzy. 10 września policja poinformowała, że podejrzani w wieku 30 i 35 lat usłyszeli już zarzuty dokonania kradzieży rozbójniczej. Decyzją prokuratora obaj zostali objęci policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo mogą trafić do więzienia nawet na 10 lat.

KR
Fot. poniżej: Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

[huge_it_slider id=”1″]

 

Miejska TV