Powstanie nowa galeria handlowa w Kłobucku

W centrum powiatu kłobuckiego powstanie nowa galeria handlowa. Wydano pozwolenie na budowę. Otwarcie może nastąpić już na początku przyszłego roku.

Galeria będzie miała w sumie ok. 1 tys. metrów kw. Z projektu wynika, że będą to dwa pomieszczenia o powierzchni mniej więcej 500 metrów kw., prawdopodobnie przeznaczone pod sklepy sieciowe z branży przemysłowej i tekstylnej. Nie będzie to market spożywczy. – Mają tu się pojawić sieci, które działają w dużych galeriach handlowych. To ułatwienie dla mieszkańców Kłobucka. Nie będą musieli jeździć do Częstochowy czy na Śląsk. Te same zakupy będą mogli zrobić u nas – mówi Jerzy Zakrzewski, burmistrz Kłobucka.

Inwestor ma już obecnie pozwolenie na budowę, jest również właścicielem terenu. Zamierza otworzyć centrum handlowe jak najszybciej. – Inwestor nawet w styczniu chciałby już te obiekty oddać do użytkowania – wyjaśnia burmistrz. Galeria powstanie w miejscu starego dworca autobusowego. Tymczasem trwają starania o pozwolenie na budowę w pobliżu tej inwestycji innego pawilonu handlowego.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl

[huge_it_slider id=”1″]

 

Miejska TV