Włókniarz powalczy o brąz

Lwy przygotowują się do weekendowego meczu. Częstochowska drużyna powalczy o brąz w Ekstralidze. W zeszłym roku stanęła tuż za podium.

Drużyna forBET Włókniarza w ramach pierwszego meczu o brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski zmierzy się ze Stelmet Falubaz Zielona Góra. Spotkanie na SGP Arenie Częstochowa zaplanowano na godz. 18:00 w niedzielę 15 września.

Lwy staną przed szansą na zdobycie brązu po dwumeczu z Fogo Unia Leszno. W rewanżowym pojedynku półfinałowym Play-Off PGE Ekstraligi Leszczynianie pokonali na własnym owalu ekipę forBET Włókniarza 52:38. W częstochowskiej ekipie najlepiej wypadł wówczas Leon Madsen, który zapisał przy swoim nazwisku 14 punktów oraz bonus. Leszczynianie wygrali cały dwumecz 104:76.

Włókniarz niewątpliwie chce zdobyć medal. Czterokrotny Mistrz Polski nie stanął na podium od 2009 r. Teraz drużyna Marka Cieślaka, który – jak stwierdza – nie dopuszcza do siebie myśli, że w tym roku Lwy nie zdobędą brązowego medalu, ma na to dużą szansę. W rundzie zasadniczej w tym sezonie częstochowianie już raz pokonali obecnych rywali. Następny mecz z Zieloną Górą zaplanowano na 22 września.

KR

Awizowane składy:

forBET Włókniarz Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Paweł Przedpełski
11. Adrian Miedziński
12. Fredrik Lindgren
13. Matej Zagar
14. Michał Gruchalski
15. Jakub Miśkowiak

Stelmet Falubaz Zielona Góra
1. Martin Vaculik
2. Martin Smolinski
3. Michael Jepsen Jensen
4. Piotr Protasiewicz
5. Patryk Dudek
6. Norbert Krakowiak
7. Damian Pawliczak

[huge_it_slider id=”1″]

 

Miejska TV