Wyniósł prawie tonę miedzi w torbie na laptopa

Mężczyzna okradał firmę, w której pracował. Przedmioty wynosił w torbie na laptopa, a następnie sprzedawał je w punkcie skupu złomu. Od lipca tego roku ukradł blisko tonę elementów miedzianych.

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o kradzież elementów miedzianych. Włoszczowscy policjanci, zajmując się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, ustalili, że jeden z pracowników włoszczowskiej firmy nie był uczciwy w stosunku do swojego pracodawcy.

Zatrzymany we wtorek 10 września mężczyzna w zakładzie, w którym pracował, regularnie dokonywał kradzieży. Kryminalni w miejscu zamieszkania oraz w pojeździe 28-latka z powiatu radomszczańskiego znaleźli ponad 180 kg elementów miedzianych.

Mężczyzna skradzione przedmioty wynosił w torbie na laptopa, a następnie sprzedawał je w punkcie skupu złomu na terenie województwa łódzkiego. Funkcjonariusze ustalili, że od lipca 2019 r. dokonał kradzieży blisko tony elementów miedzianych, z której funkcjonariusze odzyskali ponad 600 kg. Mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

KR
Fot.: Komenda Powiatowa Policji we Włoszczowej

[huge_it_slider id=”1″]

 

Miejska TV