Częstochowski Festiwal Bajki

Festiwal Bajki to kilkudniowe święto literatury dziecięcej i młodzieżowej. W programie znalazły się między innymi warsztaty, spotkania i wykłady. Wstęp jest wolny.

Festiwal Bajki zainauguruje 18 września wykład dla pedagogów i rodziców, który poprowadzi Agnieszka Karp-Szymańska, założycielka i prezes Fundacji Czas Dzieci. Pierwszego dnia imprezy odbędą się także warsztaty sztuki opowiadania, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak zachęcić dzieci do dzielenia się wrażeniami z tego, co przeczytały. Zaplanowano również wręczenie nagród w konkursach literackim i plastycznym.

W czwartek 19 września w programie znajdą się dwa autorskie spotkania z pisarkami – Renatą Piątkowską, autorką ponad dwudziestu książek dla dzieci, m.in. ”Szczęście śpi na lewym boku” czy ”Z przysłowiami za pan brat”, oraz Ewą Nowak, specjalizującą się w literaturze dla młodzieży, mającą na swoim koncie takie pozycje jak ”Yellow Bahama w prążki” czy ”Wszystko tylko nie mięta”.

Piątek 20 września będzie dla młodych czytelników okazją na spotkanie z Joanną Olech, autorką kultowej ”Dynastii Miziołków” oraz laureatką m.in. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, a także Agnieszką Frączek, upowszechniającą w książkach dla najmłodszych poprawną polszczyznę, a także autorką książek logopedycznych.

V Festiwal Bajki zakończy się w sobotę 21 września Literackim Piknikiem w Parku Staszica. W programie m.in. występ członków Stowarzyszenia Grupa Studnia O. oraz spotkanie autorskie z Andrzejem M. Grabowskim, autorem telewizyjnych programów dla dzieci, książek oraz piosenek i scenariuszy filmowych, takich jak ”Kulfon, co z ciebie wyrośnie?”. W programie znalazły się też animacje i zabawy dla dzieci powadzone przez Teatr Jednej Miny oraz zajęcia plastyczne dla całych rodzin. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

KR
Fot.: Urząd Miasta Częstochowy

Więcej: szczegółowy program Festiwalu Bajki

[huge_it_slider id=”1″]

 

Miejska TV