Marszałek Senatu odwiedzi UJD w Częstochowie

Stanisław Karczewski, Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, odwiedzi Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie. Wcześnie uda się na Jasną Górę.

17 września Marszałek Senatu przyjedzie do Częstochowy. Będzie mówił m.in. o aktualnych wydarzeniach w Polsce oraz w naszym regionie. W związku z przypadającą tego dnia 80. rocznicą agresji Związku Sowieckiego na Polskę polityk weźmie udział w uroczystej Mszy św. za Ojczyznę o 15:30 w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze, po której nastąpi złożenie wiązanek kwiatów w Kaplicy Pamięci Narodu i pod Epitafium Smoleńskim.

O godz. 18:00 Stanisław Karczewski spotka się z mieszkańcami ziemi częstochowskiej w Auditorium Maximum Uniwersytetu im. Jana Długosza przy ul. Waszyngtona 4/8. Wstęp jest wolny. Ograniczeniem jest liczba miejsc na uczelni.

Marszałek z zawodu jest lekarzem, piastował m.in. stanowisko ordynatora oddziału chirurgicznego. W latach 90. rozpoczął karierę samorządowca, startując z ramienia AWS. Czterokrotnie uzyskał poparcie wyborców. W 2005, 2007, 2011 oraz 2015 r. z sukcesem startował do Senatu z listy Prawa i Sprawiedliwości. Niespełna cztery lata temu został wybrany na stanowisko marszałka.

KR
Fot.: https://www.senat.gov.pl

[huge_it_slider id=”1″]

 

Miejska TV