Wypadek na obwodnicy Lublińca. Dwie osoby w szpitalu

To był groźny wypadek. W okolicy skrzyżowaniu zderzyły się dwie osobówki. Samochody prowadzili bardzo młodzi, nastoletni kierowcy. Dwie osoby trafiły do szpitala.

15 września ok. 19:00 w rejonie Lipskiej Górki, w okolicy skrzyżowania DK 11 z ulicą Lipską i Żeromskiego, zderzyły się dwa samochody osobowe. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy prowadzili czynności na miejscu zdarzenia, wynika, że 19-letni kierujący toyotą na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu drogą krajową oplowi. Drugie auto prowadził 18-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego.

Pojazdy początkowo blokowały jezdnię. W wyniku zderzenia się osobówek obrażeń ciała doznał kierujący i pasażerka opla. Strażacy udzielili im pierwszej pomocy. Pasażerce ustabilizowali kręgosłup za pomocą kołnierza ortopedycznego, po czym przekazali poszkodowanych przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przewiózł obie osoby do szpitala.

Młody mężczyzna, który jechał toyotą, nie odniósł obrażeń. Funkcjonariusze policji skontrolowali stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Okazało się, że obaj kierujący byli trzeźwi. Na czas prowadzonych działań ratowniczych i czynności procesowych droga krajowa była zamknięta. Ruch przywrócono ok. 20:00. W akcji oprócz funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KPP z Lublińca udział brali strażacy PSP z tego miasta i ratownicy medyczni.

KR
Fot.: KPP w Lublińcu, KP PSP w Lublińcu

[huge_it_slider id=”1″]

 

Miejska TV