Matyjaszczyk popiera Banasia!

Gdybym tylko mógł, na pewno zagłosowałbym na Łukasza Banasia – stwierdza Prezydent Częstochowy. Krzysztof Matyjaszczyk udzielił kandydatowi Koalicji Obywatelskiej swojego poparcia.

Prezydent Częstochowy żałuje, że sam nie może zagłosować na Łukasza Banasia, bo jako mieszkaniec miasta odda głos w innym okręgu. – W polskim Parlamencie potrzebna jest energia, potrzebne są siły witalne – zauważa, dodając, że niezbędna jest również możliwość współpracy. – Trzymam za niego kciuki i mam nadzieję, że już niedługo będę mógł mu gratulować nowej funkcji, tak ważnej dla naszego subregionu – mówi Krzysztof Matyjaszczyk. Dodaje, że dzisiaj mieszkańcy powiatu częstochowskiego, myszkowskiego, lublinieckiego, kłobuckiego mają na kogo zagłosować i jest to osoba popierana przez różne środowiska.

Na urząd senatora z naszego regionu startuje Łukasz Banaś, kandydat opozycji parlamentarnej, który swoje cele przedstawia dość jasno. – Postanowiłem wesprzeć wójtów, wesprzeć gminy, wszystkie okołoczęstochowskie regiony – stwierdza. Kandydat mówi, że z racji pełnionej funkcji radnego na co dzień ma okazję pracować z innymi samorządowcami i problemy, które pojawiają się w lokalnych gminach, są mu bardzo dobrze znane. Łukaszowi Banasiowi nie podoba się również polityka rządu Prawa i Sprawiedliwości, którą chciałby dzięki funkcji senatora zmienić.

Prezydent Częstochowy zauważa natomiast, że miasto, na czele którego stoi, tworzy z okolicznymi samorządami wspaniale prosperujący i działający w porozumieniu region. – Tej współpracy potrzeba nam również w polskim Parlamencie – zauważa Krzysztof Matyjaszczyk – dlatego bardzo się cieszę, że Łukasz Banaś, mój kolega, osoba, z którą współpracuję, którą dobrze znam, z którą udało się już wiele zrobić dla naszego miasta, kandyduje na senatora.

Łukasz Banaś startuje z jednego z dwóch jednomandatowych okręgów wyborczych w naszym regionie do Senatu RP. Reprezentuje szereg ugrupowań, w tym opozycję parlamentarną, a o zaufanie mieszkańców będzie konkurował przede wszystkim z przedstawicielem Prawa i Sprawiedliwości. Drugi JOW obejmuje samo miasto Częstochowę, gdzie również o urząd w wyższej izbie będą realnie konkurować dwie osoby.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl

Więcej: Koalicja Obywatelska przedstawiła we Mstowie kandydata do Senatu
Więcej: Prezentacja kandydatów Koalicji Obywatelskiej

[metaslider id=”15291″]

 

Miejska TV