Nielegalne automaty do gier w gminie Koszęcin

Funkcjonariusze policji i Krajowej Administracji Skarbowej zamknęli nielegalny salon gier hazardowych w powiecie lublinieckim. Mundurowi zabezpieczyli trzy nielegalne automaty.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu oraz częstochowskiej Delegatury Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego na terenie Koszęcina zlikwidowali nielegalny salon gier zręcznościowych. Zabezpieczyli przy tym trzy automaty do gier hazardowych. Wartość celna każdego z zarekwirowanych urządzeń wyceniona została na 5 tys. 740 zł.

16 września lubliniecka komenda poinformowała, że maszyny przekazane zostały funkcjonariuszom Delegatury KAS w Częstochowie, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Tymczasem zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

KR
Fot.: KPP w Lublińcu

[metaslider id=”15291″]

 

Miejska TV