Pomnik ku pamięci ofiar pedofilii stanie w Częstochowie?

Trwa głosowanie nad projektami w ramach częstochowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród pomysłów znalazł się pomnik przy Kurii Metropolitarnej w Częstochowie.

Pośród rozpatrywanych projektów zadań w tegorocznym Budżecie Obywatelskim znalazł się pomnik, który według pomysłodawcy miałby zostać umiejscowiony przy pasażu Zofii Kossak Szczuckiej, w rejonie częstochowskiej Kurii Metropolitarnej. To pomysł dotyczący dzielnicy, nad którym głosują mieszkańcy Śródmieścia.

Zadanie, nazwane przez autora ”Pomnikiem ku pamięci ofiar pedofilii przez księży”, zostało dopuszczone przez magistrat pod głosowanie po tym, jak przeszło pozytywną prawną weryfikację Wydziału Mienia i Nadzoru Właścicielskiego oraz Wydziału Kultury, Promocji i Sportu. Pomysłodawca zwięźle uzasadnił konieczność powstania takiego monumentu: ”Skoro w przestrzeni publicznej jest miejsce na pomniki osób podejrzanych o przestępstwa seksualne proponuję żeby i ofiary miały swój pomnik..” – napisał.

Koszt budowy, to znaczy projektu, materiałów, wykonania, transportu oraz instalacji, wyceniono na 340 tys. zł. Wnioskodawca nie podał żadnych szczegółów konstrukcji, nie przewidział nawet, czy ma to być posąg, obelisk czy inna forma. Głosowanie nad wszystkimi projektami trwa do 25 września, natomiast wyniki zostaną upublicznione w październiku tego roku.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Fot.: google

Więcej: Czego nie zrealizuje częstochowski Budżet Obywatelski?

[metaslider id=”15291″]

 

Miejska TV