Premiera “Serca do walki” z częstochowianinem w roli głównej już w grudniu!

Znana jest data premiery filmu poświęconego widowiskowej dyscyplinie sportu, jaką jest kickboxing. Główną rolę w ”Sercu do walki” zagrał zawodnik pochodzący z naszego regionu.

To film o upadku i podnoszeniu się z kolan, o lojalności oraz uczuciu. Główną rolę w obrazie Kacpra Anuszewskiego, który sam ma sportowe doświadczenia, zagrał częstochowianin. Łukasz Wabnic uprawia kickboxing od 14 roku życia, a po latach ciężkiej pracy wywalczyłem tytuł mistrzowski. Pod tym względem nie potrzebował więc przygotowania, natomiast nie ukrywa, że jako aktor czuł się nieswojo, a ekipa filmowa miała przecież konkretne cele. – Starałem się dać z siebie wszystko, żeby spełnić te oczekiwania – stwierdza.

Łukasz Wabnic stawał przed kamerą już jako bardzo młody człowiek. Były to jednak epizody czy też reklamy. Na planie jednej z nich spotkał reżysera ”Serca do walki”. – Powiedział, że jego marzeniem byłoby nagrać film o boksie. Powiedziałem mu, że byłem Mistrzem Europy w kickboxingu i nie byłoby dla mnie problemem zagrać pięściarza – stwierdza. Osoby tworzące film, do którego został zaangażowany, zainteresował właśnie kichboxingiem w trakcie zawodów w Piotrkowie Trybunalskim.

Reżyser zdawał sobie sprawę, że nie jestem aktorem, tylko sportowcem, a w filmie chciał pokazać walory sportowe – mówi odtwórca głównej roli w ”Sercu do walki”. Łukasz Wabnic wyjaśnia też, że jego przesłaniem jest, aby osoby, które serca do walki właśnie nie mają, znalazły w sobie siłę.

Film dotyczy kickboxingu w formule full contact, a sama dyscyplina dzieli się na siedem formuł, na ringu oraz na macie. Obecnie sport został uznany przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Od 30 listopada 2018 r. rozpoczął się proces włączania starć do programu Igrzysk Olimpijskich. Zawodnicy skupiają się w Światowym Stowarzyszeniu Organizacji Kickboxingu, a zdaniem Łukasza Wabnica, dyscyplina bardzo prężnie się rozwija. – Na świecie jest 126 państw, w których ludzie trenują kickboxing właśnie z takim regulaminem, jaki stworzył WAKO. W Polsce praktycznie mamy klub kickboxingu w każdym większym mieście – wyjaśnia. – Na 126 państw Polacy są zawsze w pierwszej dziesiątce, a bardzo często w pierwszej trójce.

Obraz opowiadający o widowiskowym sporcie, ale również o przyjaźni, honorze czy rodzinie, zaangażował szereg uzdolnionych zawodników i aktorów, w tym Marcina Zarzecznego. Reżyser chwalił w trakcie produkcji nie tylko współpracę z osobami występującymi przed kamerą, ale również autora zdjęć Tomasza Walaska. ”Serce do walki” wejdzie do kin 13 grudnia 2019 r.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Fot.: www.fight24.pl

[metaslider id=”15291″]

 

Miejska TV