W piątek rozpocznie się Juromania

Średniowieczne stroje, ukazanie realiów życia w innych epokach, warsztaty, broń i pokazy składają się na Juromanię. W zeszłym roku, gdy impreza była organizowana pierwszy raz, wzięło w niej udział około 18 tysięcy osób.

W najbliższy piątek rozpocznie się Juromania, czyli impreza poświęcona dawnym realiom życia na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. 20 września od 17:00 będzie można zwiedzać średniowieczny obóz na terenie parafii Św. Jakuba przy Placu Biegańskiego. Zaplanowano m.in. pokaz mody historycznej, a po zmroku Placem Biegańskiego zawładnie grupa tańcząca z ogniem. Przewidziano również pokazy XVIII-wiecznej musztry i walk rycerskich.

W kulminacyjnym momencie imprezy na ustawionym specjalnie na potrzeby Juromanii telebimie zostanie zainicjowane odliczanie do startu Święta Szlaku Orlich Gniazd, którego symbolicznym rozpoczęciem będzie wystrzał z karabinków skałkowych o 19:00. Zabawa ma służyć promowaniu naszego regionu, a jednocześnie jest to przedłużenie sezonu turystycznego.

Impreza przenosi uczestników w średniowieczne realia jurajskich zamków i warowni. Na aktywnych czekają wspinaczki pod okiem instruktorów, rajdy i wycieczki z przewodnikiem, ponieważ atrakcje zaplanowano w wielu miejscach – przy Zespole Pałacowo-Parkowym w Złotym Potoku w gminie Janów, w zamku w Olsztynie, Bobolicach, Żarkach, Łutowcu, Bąkowcu, Ogrodzieńcu, Pilicy, Podlesicach, zamkach w Tenczynie i Korzkwi, w Rabsztynie, Bydlinie i Pieskowej Skale. Organizatorzy zapewnili bezpłatne przejazdy na wybranych trasach.

KR
Fot.: juromania.pl

Więcej: program tegorocznego Święta Szlaku Orlich Gniazd

[metaslider id=”15291″]

 

Wydarzenia w Częstochowie 20 września:
17:00–20:00 – Piknik historyczny na terenie średniowiecznego obozu
17:15 – Pokaz XVIII-wiecznej musztry
17:45 – Pokaz XVIII-wiecznego tańca z udziałem publiczności
18:30 – Pokaz walk średniowiecznych
19:00 – Odliczanie na telebimie do symbolicznego startu Święta Szlaku Orlich Gniazd, wystrzał z karabinków skałkowych
19:15 – Pokaz mody historycznej
19:45 – Zwiedzanie obozu z przewodnikiem
20:30 – Pokaz grupy tańczącej z ogniem
21:00 – Zakończenie

Miejska TV