Dwie osobówki zderzyły się w Łobodnie

Doszło do groźnego wypadku w powiecie kłobuckim. Nastoletni kierowca zderzył się czołowo z samochodem osobowym. W sumie cztery osoby trafiły do szpitala.

Do wypadku doszło w poniedziałek 23 września kilka minut po 20:00 na ul. Sienkiewicza w Łobodnie w gminie Kłobuck, na drodze wojewódzkiej nr 492. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że jadący w kierunku Łobodna 18-letni kierowca volkswagena golfa, po wyjechaniu z łuku drogi, stracił panowanie nad pojazdem.

W tej sposób doprowadził do czołowego zderzenia z osobowym peugeotem, który prowadziła 33-letnia kobieta. Obrażeń ciała doznały łącznie cztery osoby, czyli kierowcy oraz pasażerowie golfa i peugeota, które z miejsca zdarzenia trafiły do częstochowskiego szpitala. Ich życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Obaj prowadzący są mieszkańcami powiatu kłobuckiego, a w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

Na miejscu pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki. Aktualnie sprawą zajmują się kłobuccy kryminalni, którzy prowadzą postępowanie nadzorowane przez częstochowskiego prokuratora. W toczącym się dochodzeniu śledczy skorzystają z opinii biegłych, w tym biegłego z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych.

KR
Fot.: KPP w Kłobucku

[metaslider id=”15291″]

 

Miejska TV