Śmiertelny wypadek na DK-78

W Zawierciu doszło do tragicznego wypadku. Samochód uderzył w nadjeżdżającą z przeciwka ciężarówkę. Niestety kierującego osobówką nie dało się uratować.

Do wypadku doszło 24 września ok. 6:40 na DK-78 pomiędzy Kromołowem i Żerkowicami. Ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że kierujący osobowym suzuki zjechał na przeciwny pas i wpadł pod nadjeżdżającą z przeciwka ciężarówkę renault.

Następnie ciężki pojazd, wypełniony stalowym ładunkiem, zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. Ładunek wysypał się z naczepy. Kierowca opuścił kabinę o własnych siłach. Drugi z mężczyzn znajdował się w osobowym aucie i przybyli na miejsce strażacy użyli narzędzi hydraulicznych, aby go wydostać.

Obu uczestników wypadku przewieziono do szpitala. Niestety 49-letniego mieszkańca gminy Pilica, który prowadził osobówkę, nie udało się uratować. Odcinek drogi wojewódzkiej pomiędzy Kromołowem i Żerkowicami przez kilka godzin był całkowicie zablokowany. Przeprowadzone badanie wykazało, że 43-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy.

KR
Fot.: KPP w Zawierciu, KP PSP Zawiercie

[metaslider id=”15291″]

 

Miejska TV