Ustalono tożsamość odnalezionego między Wręczycą a Częstochową mężczyzny

Kłobuccy policjanci ustalili tożsamość starszego mężczyzny, który został odnaleziony przez przypadkowego świadka na trasie pomiędzy Wręczycą Wielką a Częstochową. 82-letni mieszkaniec Częstochowy szczęśliwie wrócił do domu.

25 września ok. 19:30 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał informacje na temat starszego człowieka, który stoi przy barierkach zabezpieczających drogę wojewódzką nr 494, na trasie pomiędzy miejscowościami Wydra i Nowa Szarlejka. Z przekazanych przez przypadkowego świadka informacji wynikało, że osoba wygląda na zdezorientowaną.

Na miejsce pojechali dzielnicowi z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej, którzy zaopiekowali się mężczyzną ze zgłoszenia. Okazało się, że kontakt z nim jest bardzo utrudniony, ponieważ mężczyzna nie słyszy oraz nie mówi, więc nie potrafił przekazać, jak się nazywa. Nie posiadał też przy sobie żadnych dokumentów tożsamości.

W obecności policjantów mężczyzna wskazywał jedynie kierunek na Częstochowę, co mogło sugerować, że szedł właśnie w tamtą stronę. Wobec tego mundurowi pojechali z nim do miasta, ale odnaleziony nie potrafił w dalszym ciągu przekazać ani napisać jakichkolwiek informacji na swój temat lub na temat miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze sprawdzili częstochowskie domy pomocy społecznej, domy seniora, miejsca pomocy bezdomnym oraz szpitale, jednak w żadnym z tych miejsc nie posiadano informacji na temat mężczyzny.

26 września od rana kłobuccy policjanci kontynuowali czynności zmierzające do ustalenia jego tożsamości, dzielnicowi rozpytywali mieszkańców swoich rewirów, natomiast jednemu z mundurowych, za pomocą języka migowego, udało się nawiązać słaby kontakt ze starszym człowiekiem, który podał jedynie swoje imię oraz wskazywał na jedną z dzielnic Częstochowy.

W międzyczasie, za pośrednictwem lokalnych mediów i portali społecznościowych, policja przekazała komunikat ze zdjęciem oraz prośbą o pomoc w uzyskaniu informacji na temat odnalezionego. Udało się wytypować jego miejsce zamieszkania, a ustalenia potwierdzili kłobuccy dzielnicowi, którzy dotarli do rodziny 82-letniego mieszkańca Częstochowy. Mężczyzna szczęśliwie wrócił do domu.

KR
Fot.: KPP w Kłobucku

[metaslider id=”15291″]

 

Miejska TV