Strzelanina w Częstochowie. Zatrzymano poszukiwanego listem gończym

Mężczyzna był poszukiwany. Uciekał ulicami miasta. Policjant oddał sześć strzałów, co nie zatrzymało sprawcy.

Doszło do strzelaniny w Częstochowie. 29 września ok. 19:00 policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji zauważyli osobę poszukiwaną listem gończym, która prowadziła audi. Spróbowali zatrzymać kierowcę przy ul. Warszawskiej, co nie przyniosło efektu. – Zachowanie osoby poszukiwanej wobec funkcjonariuszy policji stworzyło przesłanki do użycia broni palnej – mówi Kamil Sowiński z częstochowskiej KMP. Pomimo oddania sześciu strzałów, mężczyzna dalej uciekał.

Policjanci ruszyli w pościg. Poszukiwany, po przejechaniu kilku kilometrów, przy ul. Ignacego Łukasiewicza zjechał z jezdni i uderzył w skarpę, a następnie w drzewo. Wtedy 27-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Był trzeźwy.

Mieszkańca Częstochowy poszukiwano listem gończym dla odbycia kary 24 dni pozbawienia wolności lub uiszczenia grzywny w wysokości 480 zł za czyn z artykułu 279 par. 1 kk, tzn. za kradzież z włamaniem, a także dla odbycia kary pozbawienia wolności 9 miesięcy za przestępstwo z artykuły 178a kk, czyli prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego.

W wyniku użycia broni palnej ranny został jeden z funkcjonariuszy. Odniósł niegroźne obrażenia twarzy od odłamków metalu, prawdopodobnie pochodzącymi z pojazdu sprawcy. Policjant został przewieziony do szpitala, przebadany i opatrzony, a następnie zwolniony do domu.

30 września trwają czynności śledcze. 27-latek został zatrzymany. Oprócz wyżej wymienionych czynów, za które był poszukiwany, odpowie za niezatrzymanie pojazdu do kontroli i stworzenie zagrożenia dla funkcjonariuszy. Ponadto policja poszukuje świadków zdarzenia. Jeżeli ktoś posiada materiał filmowy, np. z kamery samochodowej, proszony jest o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KMP w Częstochowie lub z najbliższą jednostką policji.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Fot.: KMP w Częstochowie (zdjęcie poglądowe)

[metaslider id=”15291″]

 

Miejska TV