Zamknięcie przejazdu przy ulicy Bugajskiej

Od początku października zostanie zamknięty przejazd kolejowy przy ulicy Bugajskiej w Częstochowie. Konsekwencją będzie zmiana w kursowaniu autobusów MPK.

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie informuje, że ze względu na remont i zamknięcie przejazdu kolejowego przy ulicy Bugajskiej w środę 2 października od 14:00 do 20:00 zostaną zmienione trasy linii nr 31, 57, 58, 59 i 67. Linia nr 31 zostaje skrócona do pętli STADION RAKÓW i w obu kierunkach nie będzie kursować ulicą Bugajską do Kręciwilka. Do tego zawieszone zostają przystanki: ŻARECKA, BUGAJSKA, WEYSSENHOFF i KRĘCIWILK.

Linie nr 57, 58, 59 i 67 od Estakady pojadą przez aleję Pokoju, ulicę Korfantego i osiedle pod Wilczą Górą w Odrzykoniu, a następnie – w zależności od trasy linii – będą kursować do Kusiąt lub do trasy DK-46 i dalej bez zmian do Olsztyna i Biskupic. Trasa objazdowa obowiązuje w obu kierunkach.

Wszystkie wyżej wymienione linie nie będą kursować aleją Wojska Polskiego i ulicą Bugajską. Zostają dla nich zawieszone przystanki: CH JAGIELLOŃCZYCY, OKRZEI, MIRECKIEGO, RAKOWSKA, BUGAJSKA, WEYSSENHOFF i KRĘCIWILK. Na trasie objazdu obsługa pasażerów obowiązywać będzie na wszystkich przystankach.

Również z powodu remontu w czwartek 3 października od 14:00 do 20:00 nastąpi zamknięcie przejazdu w miejscowości Słowik, a w piątek 4 października od 10:00 do 16:00 w miejscowości Korwinów. W tym czasie zostanie zmieniona trasa linii nr 65.

Autobusy z ulicy Źródlanej od przystanku SŁOWIK-ŹRÓDLANA będą kursować w obu kierunkach ulicą Spacerową z pominięciem przejazdu północnym odcinkiem ulicy Spacerowej oraz ulicami Równoległą i Stacyjną. Przystanki: SŁOWIK-PRZEJAZD, SŁOWIK-SZKOŁA, SŁOWIK-RÓWNOLEGŁA i KORWINÓW-STACYJNA zostają zawieszone w obu kierunkach. Do tego przystanki SŁOWIK-SPACEROWA w obu kierunkach zostaną tymczasowo zlokalizowane na południowym odcinku ulicy Spacerowej za skrzyżowaniem z ulicą Źródlaną.

KR
Fot.: Urząd Miasta Częstochowy

[metaslider id=”15291″]

 

Miejska TV