Do użytku została oddana ulica Korfantego w Częstochowie

Prace trwały ponad rok. W tym czasie przebudowano liczący około 2,5 kilometra odcinek ulicy Korfantego od Ronda Szwejkowskiego do Skweru Lotników.

Po 14 miesiącach prac budowlanych do użytku została została ul. Korfantego w Częstochowie, która ma służyć nie tylko kierowcom, ale również firmom prowadzącym działalność na terenach inwestycyjnych, ponieważ droga jest dostosowana do ruchu wysokotonażowego. Niezmotoryzowanym mieszkańcom oddano ciąg pieszo–rowerowy, który prowadzi w kierunku granic miasta z Gminą Olsztyn.

Całość została oświetlona energooszczędnymi lampami. Przebudowa kosztowała ok. 22,5 mln zł. Według zapowiedzi MZDiT, do końca listopada tego roku wykonawca uzupełni jeszcze reorganizację zieleni wzdłuż ulicy, m.in. pojawią się nowe drzewa, których ma być więcej, niż przed rozpoczęciem robót.

W trakcie prac m.in. wykonano jezdnię o szerokości 7 metrów oraz ciągi pieszo-rowerowe po jednej stronie na całym odcinku oraz po drugiej do zjazdu na teren huty przed skwerem Lotników, przebudowano istniejące skrzyżowania oraz sam skwer, aby wydzielić pętlę dla zawracania autobusów, zbudowano miejsca parkingowe dla samochodów ciężarowych, kanalizację deszczową oraz nowe oświetlenie.

Miejski zarządca informuje również, że w innej części miasta, na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na Skorkach, po ukończeniu budowy przedłużenia ul. Ekonomicznej sfinalizowano powstanie systemu dróg dojazdowych w obrębie tej ulicy we wspomnianej strefie.

KR
Fot.: MZDiT

[metaslider id=”15291″]

 

Miejska TV