Przy Jagiellońskiej powstanie sygnalizacja świetlna

Na skrzyżowaniu w częstochowskiej dzielnicy Ostatni Grosz powstanie sygnalizacja świetlna. To miejsce, w którym kierowcy z powodu wyspy pośrodku mogą powodować kolizje.

Przykładem jest zderzenie się dwóch samochodów we wtorek rano. 9 października ok. 5:40 policja została powiadomiona o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej z Rydza-Śmigłego. W zdarzeniu brały udział dwa samochody citroen. – Sprawca został ukarany mandatem karnym. Do zdarzenia doszło na skutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu – informuje Katarzyna Zomerfeld z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Tym razem kierujący, z powiatu częstochowskiego oraz z samej Częstochowy, poważnie nie ucierpieli.

Problemem jest tutaj wyspa pośrodku przecinających się ulic, która może sugerować, że kierowcy wjeżdżają na rondo. Miejski Zarząd Dróg i Transportu postanowił ingerować w miejscową organizację ruchu.

9 października samorząd poinformował, że na podstawie porozumienia z prywatnym inwestorem na skrzyżowaniu Jagiellońskiej, Rydza–Śmigłego i Równoległej rozpoczęła się instalacja sygnalizacji świetlnej. – System będzie zintegrowany i zsynchronizowany z działaniem sygnalizacji na sąsiednich skrzyżowaniach. Ponadto remontowi zostanie poddana nawierzchnia ul. Rydza–Śmigłego. Stosowne prace wykonane za akceptacją zarządcy drogi prowadzi inwestor zewnętrzny – pisze Maciej Hasik, rzecznik MZDiT. Zdaniem zarządcy powinno to pozytywnie wpłynąć na kanalizowanie się ruchu w obrębie skrzyżowania, również przy jego ewentualnym większym natężeniu. Realizacja obu inwestycji według zapowiedzi zostanie ukończona do końca listopada tego roku.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Fot.: google

[metaslider id=”15291″]

 

Miejska TV