Tramwaje wracają w aleję Pokoju

Teraz ruch częstochowskich tramwajów będzie się odbywał na prawie wszystkich miejskich trasach. Wyjątkiem jest odcinek między pętlą przy ul. Kiedrzyńskiej na Tysiącleciu a pętlą końcową przy ul. Fieldorfa – Nila na Północy.

Od sobotniego poranka, czyli 12 października do kursowania przez al. Pokoju w obu kierunkach wracają tramwaje. Tymczasem, jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu, na północnym odcinku trwa przygotowanie do właściwych prac budowlanych. Roboty rozpoczną się od częściowej rozbiórki starego torowiska i trakcji. Na tym fragmencie niezmiennie obowiązywać ma autobusowa komunikacja zastępcza, tj. linia nr 91, w której kursowaniu przewoźnik zapowiada korekty.

W związku z przywróceniem ruchu tramwajów przez al. Pokoju w obu kierunkach przestaje funkcjonować autobusowa linia zastępcza nr 92. W trasy nie będzie wyjeżdżać także tramwajowa linia nr 2 z powodu prac przy pętli Dworzec Raków PKP. Obsługę według zapowiedzi przejmie tramwaj linii nr 1. Obecna organizacja komunikacji miejskiej przy przebudowie starej linii tramwajowej będzie obowiązywać w niezmienionej formie do wiosny przyszłego roku.

KR
Fot.: Urząd Miasta Częstochowy

[metaslider id=”15291″]

 

Miejska TV