Ponad 700 zarzutów dla lublinieckiej urzędniczki

Samo śledztwo trwało prawie rok. Sprawę, która sięga jeszcze wydarzeń sprzed sześciu lat, prowadzili funkcjonariusze z komendy w Lublińcu pod nadzorem miejscowej prokuratury.

14 października KPP w Lublińcu poinformowała, że trwające prawie rok śledztwo zakończyło się postawieniem w sumie 727 zarzutów urzędniczce Starostwa Powiatowego w Lublińcu. Prowadzoną pod nadzorem prokuratory sprawę nieuczciwej urzędniczki prowadzili policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lublinieckiej komendy.

Wszystko miało zacząć się aż sześć lat temu. Stwierdzono, że w latach 2013-2018 kobieta dopuściła się szeregu przestępstw, które polegały na przywłaszczaniu pieniędzy pochodzących z opłat wnoszonych z tytułu rejestracji pojazdów.

Zebrany przez mundurowych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 47-latce zarzutu przywłaszczenia cudzej własności oraz 726 zarzutów nadużycia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego. O dalszym losie oskarżonej zdecyduje sąd. Grozi jej do 10 lat więzienia. Oszacowano, że spowodowane przez urzędniczkę straty na szkodę Starostwa Powiatowego w Lublińcu wynoszą prawie 175 tys. zł.

KR

[metaslider id=”15291″]

 

Miejska TV