W nocy wandale zniszczyli częstochowskie wiaty przystankowe

Minionej nocy wandale zniszczyli przynajmniej piętnaście wiat przy przystankach autobusowych i tramwajowych na terenie kilku dzielnic Częstochowy. Skala zniszczeń może być jeszcze większa.

Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie informuje, że trwa inwentaryzacja efektów zniszczeń, jakie miały miejsce w nocy z 22 na 23 października. Zdemolowana została infrastruktura przystankowa m.in. przy ul. Legionów na wysokości ul. Wspólnej na Zawodziu czy przy ul. Orkana na wysokości kościoła i w obrębie skrzyżowania ul. Jagiellońskiej i ul. Orkana na Wrzosowisku.

Z informacji uzyskanych przez MZDiT wynika, że policja ze względu na skalę zniszczeń będzie ścigać osoby odpowiedzialne za te czyny jako sprawców potencjalnego przestępstwa, a nie wykroczenia. Każdy, kto może pomóc w znalezieniu sprawców lub dysponuje informacjami istotnymi dla rozwiązania sprawy, proszony jest o kontakt z jednostką policji.

Na modernizację częstochowskiej infrastruktury przystankowej zostało przeznaczonych od 2010 r. niecałe 2 mln zł. Nowe wiaty zbudowano przy 171 przystankach, w tym 18 w minione wakacje. W ramach realizacji odrębnych inwestycji drogowych i komunikacyjnych zostało wymienione kilkadziesiąt wiat. Według zarządcy zniszczenie mienia, jakim jest infrastruktura przystankowa, nigdy dotąd nie miało to miejsca na taką skalę.

KR
Fot.: MZDiT

Więcej: W Częstochowie pojawi się osiemnaście nowych wiat przystankowych

[metaslider id=”15291″]

 

Miejska TV