Oto lista strat po nocnym rajdzie ulicami Częstochowy

Zakończyła się inwentaryzacja strat w infrastrukturze komunikacyjnej po nocnym rajdzie ulicami Częstochowy. W sumie wandale zniszczyli dwadzieścia trzy wiaty przystankowe.

W kilku dzielnicach Częstochowy w nocy z 22 na 23 października znacznie ucierpiała infrastruktura przystankowa. W krótkim czasie zniszczone zostały 23 wiaty autobusowe i tramwajowe. Wybito 35 szyb z wysokiej jakości szkła, zniszczono 23 pasy ostrzegawcze dla osób niedowidzących, zdemolowano także cztery gabloty informacyjne, a destrukcji uległo 10 schematów komunikacji miejskiej.

Straty wciąż są obliczane, ale już obecnie MZDiT stwierdza, że zamiast inwestować w zakup i montaż kolejnych elementów infrastruktury przystankowej, będzie zmuszony tę kwotę przeznaczyć na usuwanie szkód wspomnianego przestępstwa. Działania w celu wykrycia sprawców prowadzą funkcjonariusze policji, którzy już 23 października dokonali przeglądu zapisów miejskiego monitoringu i prowadzili działania operacyjne. Zarządca dróg zachęca wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców, o kontakt z częstochowską policją.

KR
Fot.: MZDiT w Częstochowie

Więcej: lista wybitych szyb

[metaslider id=”15291″]

 

Miejska TV