Nielegalna uprawa konopi w powiecie częstochowskim

Plantacja konopi indyjskich została zlikwidowana. Funkcjonariusze policji łącznie zabezpieczyli dwanaście krzewów, a zatrzymanym mieszkańcom powiatu częstochowskiego może grozić do ośmiu lat więzienia.

Kryminalni z częstochowskiego referatu zwalczającego przestępczość narkotykową ustalili, że na terenie jednej z posesji w gminie Janów może znajdować się nielegalna plantacja konopi indyjskich. Ich uprawa jest zakazana przez prawo. Informacje potwierdziły się, a za budynkami gospodarczymi śledczy zabezpieczyli 11 krzaków konopi innych niż włókniste, natomiast w domu znaleźli ponad 2800 gramów już ściętego suszu, ukrytego w plastikowych pojemnikach.

Wykonane przez policjantów testy wykazały, że to marihuana. W związku z tym zatrzymany został 54-letni mężczyzna. Dodatkowo czynności realizowane przez kryminalnych doprowadziły do jednego z domów jednorodzinnych w gminie Olsztyn. Tam okazało się, że w specjalnie przygotowanym i odpowiednio ogrzewanym namiocie śledczy znaleźli kolejny krzak konopi.

Policjanci zatrzymali 17-latka i jego 44-letniego ojca, podejrzewanych o uprawę i posiadanie narkotyku. Podczas przeszukania w garażu natrafili też na ponad pięć gramów gotowego suszu marihuany. Zatrzymanym może grozić do ośmiu lat więzienia. 25 października Komenda Miejska Policji w Częstochowie poinformowała, że wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty nielegalnej uprawy, posiadania, a jeden z nich dodatkowo przetwarzania narkotyków. O ich dalszym losie zadecyduje teraz prokuratura i sąd.

KR
Fot.: KMP w Częstochowie

[metaslider id=”15291″]

 

Miejska TV