Zmiana rozkładu częstochowskiego MPK na czas weekendu

Komunikacja publiczna w Częstochowie będzie od 1 do 3 listopada funkcjonować w inny niż zazwyczaj sposób. We Wszystkich Świętych pomiędzy nekropoliami będą kursować specjalne linie autobusowe.

Miejski Zarząd Dróg i Transportu informuje, że w piątek 1 listopada oraz w sobotę 2 listopada w całej sieci komunikacyjnej obowiązują rozkłady sobotnie, natomiast w niedzielę 3 listopada niedzielno-świąteczne. Przez wszystkie trzy dni większość linii kursujących w rejonach cmentarzy będzie obsługiwana autobusami przegubowymi.

W dzień Wszystkich Świętych linie nr 22 i 29 będą kończyć trasę na przystanku FIELDORFA-NILA – CMENTARZ KULE zamiast na pętli GOMBROWICZA. Obsługa pasażerów na przystankach GOMBROWICZA będzie się odbywać przy ulicy Fieldorfa-Nila, a nie na pętli. 1-3 listopada kursy linii nr 17, obsługujące rejon Cmentarza Zacisze, będą wykonywane w kierunku centrum objazdem przez ulice Konwaliową, Artyleryjską i Matejki.

1 listopada zostaną uruchomione linie specjalne nr 96, 97, 98 i 99, które podlegają opłatom zgodnie z obowiązującą taryfą na liniach miejskich. Linia 96 – Błeszno – Cmentarz Komunalny. W kierunku Cmentarza Komunalnego linia będzie kursować ulicami: z Bohaterów Katynia przez Rakowską i al. Wojska Polskiego, Kanał Kohna, Strażacką, Krakowską, Warszawską, Garibaldiego, Wilsona, II Aleję NMP, al. Kościuszki, al. Armii Krajowej, al. Jana Pawła II, ul. św. Rocha i Radomską do pętli przy Cmentarzu Komunalnym. W kierunku Błeszna: Z Radomskiej przez św. Rocha, al. Jana Pawła II, al. Armii Krajowej, al. Kościuszki, II Aleję NMP, ul. Piłsudskiego, Katedralną, Krakowską, al. Wojska Polskiego, al. 11 Listopada i Bohaterów Katynia do pętli Błeszno.

Linia 97 – Cmentarz Kule – Cmentarz Zacisze. Linia będzie kursować w obu kierunkach ulicami Cmentarną, (Tartakową – tylko w kierunku Cmentarza Zacisze), Warszawską, Garibaldiego, Wilsona (w kierunku przeciwnym przez Piłsudskiego, Katedralną i Krakowską), II Aleję NMP, Wolności, 1 Maja, al. Bohaterów Monte Cassino i Piastowską (powrót przez Przestrzenną, Konwaliową i Matejki do Piastowskiej). W sąsiedztwie Cmentarza Kule obowiązuje wspólny przystanek początkowy i końcowy usytuowany przy ul. Tartakowej za skrzyżowaniem z Cmentarną.

Linia 98 – Cmentarz Kule – Cmentarz Komunalny. Linia będzie w obu kierunkach kursować ulicami Cmentarną, (Tartakową – tylko w kierunku Cmentarza Komunalnego), Warszawską, Garibaldiego, Wilsona (w kierunku przeciwnym przez Piłsudskiego, Katedralną i Krakowską), II Aleją NMP, al. Kościuszki, al. Jana Pawła II, ul. św. Rocha i Radomską. W sąsiedztwie Cmentarza Kule również obowiązuje wspólny przystanek początkowy i końcowy usytuowany przy ul. Tartakowej za skrzyżowaniem z Cmentarną.

Linia 99 – Fieldorfa-Nila – Cmentarz Kule – Cmentarz Komunalny. Linia będzie kursować w obu kierunkach od przystanku FIELDORFA-NILA – CMENTARZ KULE ulicami Fieldorfa-Nila, Michałowskiego, al. Wyzwolenia, al. Armii Krajowej, ul. Dekabrystów, Okulickiego, św. Krzysztofa, św. Rocha i Radomską.

1 listopada linie nr 10 i 36 w kierunku szpitala Parkitka i Gazowni będą na Błesznie kursować z ulicy Bohaterów Katynia przez Rakowską i Aleję Wojska Polskiego, a nie jak zazwyczaj przez Bohaterów Katynia i Aleję 11. Listopada. Przystanki BIENIA, CMENTARZ RAKÓW i BRZOZOWA dla linii 10, 36 i 96 w kierunku centrum będą zawieszone.

KR

Więcej: rozkład jazdy MPK w Częstochowie
Więcej: organizacja ruchu drogowego w Częstochowie

[metaslider id=”15291″]

 

Miejska TV