Chciał uciec Tico policji. Miał 3,3 promila alkoholu.

Kierujący pojazdem 47-latek jechał o ponad 20 km/h za szybko. Uwagę policji nie skupił samym przekroczeniem prędkości, ale też dość specyficznym stylem jazdy.

Policjanci z kłobuckiej drogówki kontrolowali prędkość na ul. Śląskiej we Wręczycy Wielkiej i to właśnie tam los zetknął ich z czerwonym daewoo tico, które przekroczyło prędkość. Styl jazdy również wzbudził podejrzenia mundurowych, którzy postanowili zatrzymać szarżujący pojazd. Niestety, mimo wyraźnych sygnałów dawanych światłem w kolorze czerwonym, kierujący tico ominął policjanta i odjechał. Skąd tak brawurowy pomysł? Zapewne przez stan mężczyzny. Sam pościg nie mógł trwać nazbyt długo – zakończył się już po kilkuset metrach. Radiowóz szybko uniemożliwił jazdę daewoo, a pierwszy kontakt z kierowcą wyjaśnił jego bezmyślne zachowanie. Tico prowadził kompletnie pijany mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało, że 47-latek miał w organizmie aż 3,3 promila alkoholu!

Mężczyzna to mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Swoją głupotą mógł doprowadzić do drogowej tragedii. Teraz poniesie konsekwencje swojego czynu. Jak podaje kłobucka policja, 47-latkowi grożą: wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kara więzienia. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje prokurator i sąd.

SZ
Źródło: KPP w Kłobucku

Miejska TV