Byli poszukiwani listami gończymi

Obaj mężczyźni w chwili zatrzymania byli zaskoczeni. Wydano za nimi listy gończe. Zostali namierzeni przez myszkowską policję.

Komenda w Myszkowie otrzymała informację, że poszukiwany na podstawie listu gończego 68-latek może przebywać na terenie gminy Olsztyn. Patrol kryminalnych pojechał to sprawdzić i 30 października funkcjonariusze weszli do lokalu w Turowie, gdzie miał przebywać przestępca. Wewnątrz zastali poszukiwanego mężczyznę, który nie krył swojego zaskoczenia.

Nie spodziewał się, że zostanie tam namierzony. Został zatrzymany i tego samego dnia trafił do aresztu śledczego, po czym odbędzie zaległy wyrok. Wcześniej wydał za nim list gończy Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa.

Do kolejnego zatrzymania doszło niewiele później, bo 31 października. Policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób wpadli na trop 22-latka, który ukrywał się przed mundurowymi od ponad sześciu miesięcy. Z ustaleń wynikało, że mężczyzna może przebywać w jednym z mieszkań na terenie gminy Krzepice, w powiecie kłobuckim.

W czwartek rano śledczy weszli do tego lokalu, gdzie zastali wspomnianego mieszkańca Myszkowa, który podczas zatrzymania nie stawiał oporu i był kompletnie zaskoczony. Mężczyzna po prostu nie przypuszczał, że zostanie namierzony. Tego samego dnia trafił do aresztu. Był poszukiwany listem gończym za przestępstwa narkotykowe.

KR
Fot.: KPP w Myszkowie

[metaslider id=”15291″]

 

Miejska TV