Przewozili znaki drogowe w seicento

Seicento to pojemny samochód. Ten konkretny egzemplarz zmieścił cztery osoby i trzy znaki drogowe, a wszystko to konsekwencje świętowania urodzin.

W przeddzień Wszystkich Świętych grupa młodych ludzi postanowiła w ramach świętowania urodzin zdemontować znaki drogowe i kilka z nich zabrać ze sobą. Zostali zauważeni, a informację o tym, co dzieje się na ulicy Brzechwy w Kaletach w powiecie tarnogórskim, otrzymali w czwartkowy wieczór policjanci z Komisariatu Policji w tej miejscowości.

Funkcjonariusze wiedzieli, że sprawcy poruszają się fiatem seicento i zaczęli szukać takiego właśnie samochodu. Na ulicy Paderewskiego zatrzymali do kontroli wspomnianą osobówkę z czterema osobami w środku. Za kierownicą siedziała 20-latka z Woźnik, a pasażerami byli mieszkańcy Kalet, w tym samym wieku.

W samochodzie były też trzy znaki – dwa ostrzegawcze, informujące o ograniczeniu prędkości, oraz tabliczka ”Piesi”. Mężczyźni przyznali, że jeden z nich ma urodziny i postanowili zdemontować oznaczenia w ramach zabawy. Sprawcom za popełnione wykroczenie grozi grzywna lub kara aresztu.

KR
Fot.: KPP w Tarnowskich Górach

 

[metaslider id=”15291″]

 

Miejska TV