Przystawił częstochowskiej pielęgniarce nóż do szyi

Mężczyzna został zatrzymany. Groził personelowi szpitala, a następnie przystawił pielęgniarce nóż do szyi i twierdził, że pozbawi kobietę życia.

27-latek jest podejrzany o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych. Został zatrzymany przez policjantów z Komisariatu I w Częstochowie po zdarzeniach, do jakich doszło w nocy z 3 na 4 listopada. Oficer dyżurny otrzymał informację, z której wynikało, że w szpitalu przy ul. Mirowskiej agresywny pacjent zaatakował pielęgniarkę i groził innym pracownikom placówki.

Jak ustalili mundurowi, mieszkający w Częstochowie mężczyzna został przywieziony przez załogę pogotowia ratunkowego, a jego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających, dlatego został unieruchomiony pasami. 27-latek jednak się wyswobodził i biegając po sali groził personelowi.

W pewnym momencie przystawił jednej z pielęgniarek nóż do szyi i twierdził, że pozbawi ją życia, po czym wybiegł ze szpitala. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy obezwładnili i zatrzymali w bezpośrednim pościgu sprawcę, który 5 listopada usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych oraz kierowania gróźb karalnych. Prokurator z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe zastosował też wobec podejrzanego dozór policyjny.

KR

[metaslider id=”15291″]

 

Miejska TV