Częstochowianki ukradły co najmniej 200 tys. zł

Zatrzymano dwie częstochowianki. Usłyszały już zarzuty kradzieży, a sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Ukradły co najmniej 200 tys. zł.

Sposób działania podejrzanych był zawsze podobny. Kobiety dzwoniły do drzwi seniorów i podszywały się pod pracowników np. opieki społecznej, PFRON-u, ZUS-u, przy czym obiecywały dofinansowanie emerytury. Jedna z kobiet odwracała uwagę, a druga, według policji często w sposób niepostrzeżony, wchodziła do mieszkania i po przeszukaniu szafek kradła znalezione cenne przedmioty. W ten sposób na początku września tego roku oszczędności całego życia stracił 84-latek z Gliwic.

Właśnie gliwiccy policjanci wytypowali i namierzyli dwie częstochowianki, a do zatrzymania doszło w samej Częstochowie. 6 listopada gliwicki sąd przychylił się do wniosku śledczych o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Podejrzane okradły starsze osoby przynajmniej na 200 tys. zł. Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli złotą biżuterię, złote, srebrne i okolicznościowe monety oraz gotówkę. Trwa ustalanie, do kogo należą te przedmioty.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Gliwicach ustalili też, że grupa jest odpowiedzialna przynajmniej za kilka podobnych kradzieży, które miały miejsce nie tylko w Gliwicach, ale i innych miastach kilku województw. Zatrzymane w wieku 42 i 54 lat nie były dotąd notowane przez policję. Kryminalni wciąż prowadzą śledztwo w tej sprawie i nie są wykluczone kolejnych zatrzymania.

KR
Fot.: KMP w Gliwicach

[metaslider id=”15291″]

 

Miejska TV