Koncert dla Wojciecha Kamińskiego w Częstochowie

Już w poniedziałek o 19:00 w częstochowskiej filharmonii wyjątkowy koncert dla wyjątkowej postaci!

Wojtek Kamiński to fenomenalny pianista, organista, kompozytor i aranżer. Jest mocno związany z Częstochową, która zajmuje ważne miejsce w jego sercu. W przeszłości grał w dobrze nam znanym Five O’Clock Orchestra. Od lat występuje również na festiwalu Hot Jazz Spring. Wojciesław – jak mówią o nim przyjaciele – niestety zachorował. W najbliższym czasie czeka go operacja, a później rehabilitacja i właśnie dlatego jego przyjaciele postanowili mu pomóc.

Całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony na koszty związane z leczeniem muzyka.

W częstochowskiej filharmonii wystąpią Five O’Clock Orchestra, Andrzej Jagodziński Trio, oraz Agnieszka Wilczyńska. Udział w koncercie zapowiedziało również sporo gości specjalnych, będą to m.in.: Janusz Nowak, Marek Michalak, Wiesław Jamioł, Magdalena Howorska, Justyna Królak, Dymitr Markiewicz, Kazimierz Król, Roman Starzec, Stanisław Stańczyk.

Jeśli ktoś z Was nie może być na koncercie, a chce pomóc – może to zrobić wpłacając jakąś, choćby niewielką kwotę na konto Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego (Numer konta: 03 1540 1014 2101 7321 6474 0001) z dopiskiem: Dla Wojciesława.

Sebastian Zielonka

Miejska TV