Prokuratura: Zatrzymany usłyszał zarzut zabójstwa!

Prokurator podjął taką decyzję na podstawie ”ustaleń dowodowych zebranych w toku prowadzonych na szeroką skalę czynności”.

W mediach zaczęły się pojawiać sprzeczne informacje na temat dalszego rozwoju sprawy zaginionych kobiet z Częstochowy. Reporterzy RMF FM mieli nieoficjalnie ustalić, że zatrzymany mężczyzna przyznał się do zabójstwa i jeszcze w środę ma wskazać miejsce ukrycia zwłok. W tak trudnych sprawach warto jednak czekać na potwierdzenie takich doniesień przez służby. Te jednak przedstawiły zgoła inne informacje.

Krzysztof Budzik z zespołu prasowego Prokuratury Okręgowej w Częstochowie przekazał, że podejrzany usłyszał zarzut zabójstwa, ale na ten moment nie przyznał się on do zarzucanych mu czynów, a nawet odmówił składania jakichkolwiek zeznań.

Oficer prasowa częstochowskiej policji zaznaczyła, że nadal prowadzone są czynności w tej sprawie, a kobiety ciągle mają status zaginionych.

Przypominamy, że trwają poszukiwania zaginionej 45-letniej Aleksandry Wieczorek i jej 15-letniej córki Oliwii. 10 lutego opuściły swoje mieszkanie w niewyjaśnionych okolicznościach i do tej pory nie nawiązały kontaktu z bliskimi. Dramaturgii całej sprawie dodała wiadomość, jaka została rozesłana do wielu redakcji i na policję, w której autor podał się za seryjnego mordercę.
”TO JA, JESTEM SERYJNYM… NIE SZUKAJCIE ALEKSANDRY I OLIWII WIECZOREK I ICH PIESKA… BO ZGINĄ KOLEJNE OSOBY… WSPOMNICIE MOJE SŁOWA I BĘDZIECIE SROGO ŻAŁOWAĆ… ” – dokładnie tak brzmiała treść maila.

W niedzielę policja zatrzymała 52-letniego mężczyznę, o czym poinformowała dopiero dwa dni później. Podejrzany usłyszał zarzut zabójstwa połączonego z bezprawnym pozbawieniem ich wolności.

SZ

Miejska TV