Sprawa podwójnego zabójstwa częstochowianek: są wyniki badań DNA!

Zwłoki znaleziono 21 lutego w lesie koło Romanowa, oddalonego o kilkanaście kilometrów od Częstochowy. Znane są już wyniki badań DNA, które to w środę otrzymała prokuratura.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, Tomasz Ozimek, przekazał Polskiej Agencji Prasowej informację o wynikach badań identyfikacyjnych.
Na podstawie tych badań stwierdzono, że zwłoki ujawnione 21 lutego w kompleksie leśnym w miejscowości Romanów, to zwłoki 45-letniej Aleksandry W. i jej 15-letniej córki Oliwii, które zaginęły 10 lutego – powiedział prokurator.

Badania DNA zostały przeprowadzone w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach. Były one potrzebne, gdyż bliscy ofiar, z uwagi na swój stan psychiczny, nie mogli uczestniczyć w identyfikacji zwłok.

Nadal nie są znane przyczyny śmierci starszej z ofiar. Ma ona zostać ustalona w trakcie dodatkowych badań, zarówno tych toksykologicznych, jak i histopatologicznych. Przypominamy, że wcześniej podano powód śmierci Oliwi. 15-latka najprawdopodobniej została uduszona.
Jeśli chodzi o młodszą z kobiet, biegli wstępnie byli w stanie określić, że do jej śmierci doszło na skutek uduszenia gwałtownego, uciskowego działania w obszarze szyi – powiedział Krzysztof Budzik z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Zarzut zabójstwa kobiet usłyszał ich znajomy, Krzysztof R. 52-latek nadal nie przyznaje się do winy. W toku prowadzonego śledztwa okazało się też, że podczas remontu domu Aleksandry W. miał on zamieścić kamerę w pokoju Oliwi. Mężczyźnie postawiono też zarzuty bezprawnego pozbawienia wolności, oraz nieuprawnionego zainstalowania kamery w mieszkaniu pokrzywdzonych. Zdaniem śledczych dowody na to, że dokonał tej zbrodni, są bardzo mocne.

SZ
Źródło: pap.pl

Miejska TV